PAPUOŠALŲ PRIEŽIŪRA
Manome, kad auskarų vėrimo papuošalai yra jūsų asmenybės atspindys, todėl norime, kad jie tarnautų ilgai. Mūsų dirbiniai ilgaamžiai, bet kodėl nesilaikius šio papuošalų priežiūros vadovo ir neišsaugoti savo mažųjų gražuolių dar labiau?


Bendroji priežiūra
Speciali priežiūra ir reguliarus rūpinimasis gali padėti išsaugoti jūsų dirbinio ilgaamžiškumą ir blizgesį laikui bėgant. Pateikiame keletą bendrų patarimų:
- Švelniai valykite papuošalus minkšta, ne abrazyvine ir cheminių medžiagų neturinčia šluoste.
- Papuošalus laikykite papuošalų dėžutėje, kad jie būtų apsaugoti nuo saulės spindulių.
- Jei ilgą laiką nedėvėsite papuošalo, turėkite omenyje, kad jūsų pradurta skylutė auskarui gali užsiverti.
Kaip valyti papuošalus?
Kaip ir bet kokiu kitu svarbiu daiktu, jūsų mėgstamiausiais akį traukiančiais papuošalais reikia tinkamai rūpintis, kad jie išliktų blizgūs ir toliau trauktų akį. Reguliarus valymas netgi prailgina jų tarnavimo laiką, kad galėtumėte džiaugtis jų magija dar daugelį metų.
Štai kaip valyti papuošalus:
- Naudokite mikropluošto šluostę ir įsitikinkite, kad joje nėra cheminių medžiagų (daugelio rūšių juvelyrinių dirbinių poliravimo šluostės yra impregnuotos priemonėmis, apsaugančiomis nuo nusidėvėjimo).
- Išvalykite visus papuošalo kampelius ir nepamirškite būti švelnūs (jūsų papuošalas nusipelno meilės).
- Nenaudokite alkoholio, rūgšties, chloro ar kitų cheminių medžiagų.




Laikykite papuošalus dėžutėje
Juvelyrinių dirbinių dėžutė padeda palaikyti papuošalų kolekcijos tvarką ir netgi gali būti dailiai eksponuojama. Vis dėlto ji skirta ne tik parodyti - ji gelbsti! Dėžutė:
- Apsaugos papuošalus nuo saulės spindulių, karščio, drėgmės ir ribos oro poveikį.
- Užtikrins, kad papuošalai nejudėtų ir nebraižytų vienas kito.
- Jei papuošalus įsigijote iš Bodymod, siūlome juos laikyti plokščiuose maišeliuose, kad jie būtų dar labiau apsaugoti. Be to, bus lengviau identifikuoti kiekvieną iš jų pagal QR kodą. Šaunu, tiesa?
Kaip atidaryti auskarus?
Galiausiai, bet ne mažiau svarbu, kad jūsų švelni meilė būtų nukreipta ir į tai, kaip jūs naudojate papuošalus. Būtų itin gaila netinkamai elgtis su švariu, gerai saugomu papuošalu, kai bandote jį užsidėti. Įsitikinkite, kad:
- Žinote konkretų spynos tipą ir jos atidarymo būdą.
- Visada lieskite švelniai - pirštai nežino savo jėgos.


Ypatingoji priežiūra
Kiekviena medžiaga elgiasi skirtingai. Norime užtikrinti geriausią jūsų kolekcijos priežiūrą ir naudojimą, todėl perskaitykite toliau pateiktus jums aktualius vadovus.
14k auksas yra grynumo ir atsparumo pavyzdys. Vis dėlto jis šiek tiek minkštesnis nei kitos medžiagos, todėl jam reikia papildomo švelnumo.
Rūpestingai valykite papuošalus, kad jie ilgai išliktų blizgūs.
Titanas yra tvirčiausia mūsų auskarų vėrimo medžiaga. Be to, jis atsparus karščiui, todėl galite patogiai nešioti papuošalą ir jis per daug neįkaista.
Atminkite, kad titanas yra toks stiprus, kad fizinio aktyvumo metu, pavyzdžiui, sportuodami, privalote nusiimti papuošalą, kad apsisaugotumėte nuo įspaudų. Jei sportuodami vis tiek norite atrodyti akinančiai (mes tai visiškai suprantame), galite nešioti PTFE tipo papuošalus.
Sterilizuojamas chirurginis plienas nepraranda blizgesio ir nerūdija. Tai reiškia, kad galite mažiau nerimauti dėl savo papuošalų poveikio alkoholiui ar drėgnam orui.
Vis dėlto chirurginis plienas lengvai atšąla, todėl laikykite papuošalus kambario temperatūroje (kol nededate jų į šaldytuvą, viskas gerai).
Akrilas, arba pleksiklas, yra plastikinė medžiaga, kuri yra labai lanksti, bet kartu ir porėta. Turite būti atsargūs, kad dėvėdami arba nuimdami papuošalus jų nesuskaldytumėte.
Akrilas yra jautrus alkoholiui ir temperatūroms nuo 80°C ir aukščiau, todėl jo negalima sterilizuoti savarankiškai.
Šios medžiagos yra beveik identiškos. Jos abi yra labai lanksčios, ypač PTFE, todėl papuošalus galite nešioti net sportuodami.
PTFE ir bioplastiką taip pat saugu naudoti ir net laikyti kūne medicininių procedūrų, pavyzdžiui, rentgeno, kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimų, metu. Visai šaunu, tiesa?
Šias medžiagas galima valyti autoklavu.
Papuošalus iš medžio, kaulo ar rago lengva valyti dėl lygaus, poliruoto paviršiaus. Tereikia naudoti šluostę arba šepetėlį. Negalima naudoti vandens, nes kitaip papuošalai gali išsiplėsti ir ilgainiui išdžiūti bei įtrūkti. Išlaikykite papuošalų tvirtumą reguliariai įtrindami juos organiniu aliejumi, pavyzdžiui, simondsijų aliejumi.
Taip pat negalima dėvėti šių medžiagų maudantis ar prakaituojant. Papuošalų dėžutę laikykite sausoje vietoje.
Stiklo papuošalus galima valyti alkoholiu arba tiesiog plovikliu ir vandeniu. Nuvalykite mikropluošto šluoste. Neatidėkite papuošalų laikymui, kol jie visiškai neišdžiūvo.
Jei papuošaluose yra kristalų, valydami juos būkite itin atsargūs. Juos nuvalykite šluoste ir laikykite sausoje vietoje.
Mūsų kristalai yra gerai pritvirtinti, tačiau nepamirškite su jais elgtis švelniai.