All About Belly Button Piercings
Įsivėrus naują auskarą, būtina tinkamai prižiūrėti auskaro vėrimo vietos gijimą. Auskaro vėrimo vieta yra jautri, tad nenumokite į tai ranka, jei norite puikiai atrodyti. Padiskutuokime, kaip prižiūrėti savo auskarą į bambą, kad išvengtumėte komplikacijų.
Pirmasis – uždegimo etapas. Per pirmąsias 24–48 valandas jūsų auskaro vėrimo vieta patinsta, parausta, ima išskirti limfinį skystį, kad iš žaizdos būtų pašalinti uždegimo likučiai.
Kitas – vystymosi etapas. Per kitas 4–24 dienas auskaro vėrimo vietoje formuojasi granuliacinis audinys, kuris apsaugo nuo mikrobų ir padeda susidaryti naujam audiniui bei kraujagyslėms. Granuliacinis audinys yra rožinės-raudonos spalvos, drėgnas, grūdėtas, bet minkštas (stenkitės jo neliesti).
Paskutinis etapas – permodeliavimo. Priklausomai nuo daugelio sąlygų, pvz., jūsų bendros sveikatos, šis etapas gali trukti nuo 21 dienos iki 2 metų. Vystymosi etapu susiformavęs minkštas III tipo kolagenas pakeičiamas I tipo kolagenu ir taip susidaro stiprios ląstelės.
Valykite savo auskaro vėrimo vietą dukart per dieną: kartą su vandeniu ir švelnaus PH neutraliu muilu (be stiprių chemikalų ir kvapiųjų medžiagų) ir kartą su druskos tirpalu, kad išvalytumėte perteklinius skysčius. Tai ypač svarbu uždegimo etapu, tad pirmąją savaitę darykite tai bent kartą per savaitę, geriausia – kol auskaro vėrimo vieta visiškai sugis. Druskos tirpalas turi būti sterilus. Geriausia naudoti profesionalų produktą, o nesigaminti jo patiems.
Jei norite sumažinti infekcijos riziką, visada nuodugniai nusiplaukite rankas prieš liesdami savo auskaro vėrimo vietą. Lieskite ją tik valydami. Nors nėra garantijos, kad ji nebus užkrėsta, geriau pasistengti to išvengti.
Saulės spinduliai ardo kolageną, taigi lauke pilvą pridenkite. Dėl nuolatinio sąlyčio su drabužio audiniu atidus kasdienis auskaro į bambą vėrimo vietos valymas yra dar svarbesnis.
Pilvas daug juda, taigi nešiokite tokius drabužius, kurie nekliūtų, nekeltų niežulio ir nebūtų aptempti. Dėvėkite lygius, palaidus audinius, ypač vystymosi etapu, kai formuojasi minkšta plutelė. Geriausia vengti fizinės veiklos, dėl kurios žaizda gali vėl atsiverti, pavyzdžiui, plaukimo, bent 9 mėnesius.
Rekomenduojame pirmajam papuošalui rinktis titaną, nes jis yra be nikelio ir lengvas. Neišimkite arba nekeiskite jo bent 3–6 mėnesius, net kai žaizda atrodys visiškai sugijusi. Vidinis audinys vis dar gali formuotis.
Prieš keisdami žiedą į bambą, atidžiai patikrinkite, ar paraudimas, patinimas, išskyros ir jautrumas visiškai pranyko. Jei papuošalo išėmimas kelia skausmą arba jei jis laisvai nejuda, tam dar ne laikas. Nusiplaukite rankas ir auskaro vėrimo vietą, kad sumažintumėte infekcijos riziką tuo atveju, jei auskaro vėrimo vieta nėra iki galo sugijusi.
Jei norite palaikyti savo kūno natūralų gijimo procesą, vadovaukitės mūsų gairėmis, tačiau atminkite, kad tai tik gairės. Kiekvienas žmogus yra kitoks, tad atkreipkite dėmesį į savo gijimo patirtį ir prireikus kreipkitės į profesionalą.
Stebėkite, ar neatsiranda:
Jei įtariate infekciją, kreipkitės į gydytoją dėl tinkamo gydymo.
Jei jūsų kūnas atmeta papuošalą, prieš jį ištraukdami pasitarkite su savo vėrėju, kad išvengtumėte papildomos žalos ir randų. Dėl rando gali būti sunkiau įverti kitą auskarą į bambą.
Internete yra daug mitų apie tai, kaip galima pagreitinti auskaro vėrimo vietos gijimą, tačiau, mūsų nuomone, nėra vieno trumpiausio kelio. Kaip ir daugeliui gerų dalykų, tam reikia laiko ir kantrybės – palaukti tikrai verta. Švaros ir ramybės palaikymas bei sveikas gyvenimo būdas – greičiausias būdas pagyti. Mylėkite ir prižiūrėkite savo naują auskarą į bambą, kad jis išties žibėtų – kaip ir jūs.