Blog Thumbnail

General Piercing Information

Auskarų Istorija

Turėti auskarą nėra modernus reiškinys. Per laiką ir kultūras mes plačiai naudojome žmogaus kūną kaip drobę išraiškai. Seniausia iki šiol rasta mumija – Ötzi Ledo žmogus – netgi turėjo 5300 metų senumo ausies auskarą.

Kai kuriose kultūrose berniukai, sulaukę brendimo, buvo veriami kaip simbolis, kad jie pasiekė suaugusiųjų amžių. Kiti naudojo auskarus, norėdami nurodyti gentinę priklausomybę, maištauti prieš savo kultūrą ar pabrėžti fizinius bruožus. Kai kur auskarai laikomi turto simboliu: kuo daugiau auskarų turite, tuo aukštesnis jūsų ekonominis statusas.

Auskarai taip pat vaidino vaidmenį vergų prekyboje ir buvo naudojami medžioklėje. O kai kuriose visuomenėse intymių auskarų seksualinė nauda netgi vaidino vaidmenį ritualuose!

Čia mes tyrinėjame įdomią ir kartais stebinančią auskarų istoriją kaip vieną seniausių kūno modifikavimo formų.

Ritualiniai auskarai

Kai kuriose kultūrose paaugliai veriami, kai jie pasiekia brendimą, simbolizuojant, kad dabar jie prisijungia prie suaugusiųjų gretų. Pavyzdžiui, Borneo saloje tėvas ir motina pradurti vieną iš savo vaiko ausies spenelių, simbolizuodami jų nepriklausomybę.

Kitas įdomus ritualinis auskaras, sakoma, atbaido demonus ir piktąsias dvasias. Daugelis vietinių genčių tiki, kad demonai gali patekti į kūną per ausį. Jie apsisaugo įsidėdami metalo gabalėlį į ausį, nes mano, kad metalas atbaido demonus ir piktąsias dvasias.

Kai kurios gentys netgi naudojo intymius auskarus tiek seksualinei stimuliacijai, tiek vaisingumui didinti. Šiek tiek vėliau, 1700-ųjų Europoje, auskarai buvo naudojami priešingai: užkirsti kelią masturbacijai ir tariamoms moralinėms problemoms, kurias ji sukelia!

Jūreiviai ir auskarai

Europoje žmonės tikėjo, kad jūreiviai turėtų prasiverti vieną ausį perplaukę pusiaują. Bet auskaras turėjo ir kitą funkciją. Anksčiau buvo plačiai paplitęs mitas apie ausų auskarus, kad jie pagerina regėjimą.

Be to, auskaras tarnavo kitam tikslui. Ypač viduramžiais krikščioniškos laidotuvės buvo labai svarbios daugumai europiečių. Jei laivas nuskęstų ir jūreivis būtų rastas ar išmestas į krantą, jūreivio auskaras galėtų būti naudojamas kaip mokestis už orias, krikščioniškas laidotuves. Todėl dauguma auskarų tuo metu buvo gaminami iš aukso.

Tačiau Arkties regione auskarai buvo naudojami medžiotojo sėkmei padidinti. Arkties medžiotojai šioje srityje bandė mėgdžioti jūrų vėplius, kad priartėtų prie jų ir juos nužudytų. Jie tai darė prasiverdami lūpas ir įsidėdami ilgus papuošalus, kad imituotų jūrų vėplių iltis.

Auskarų IstorijaAuskarų Istorija

Auskarai ir pinigai

Kai kuriose pasaulio dalyse turėti auskarą yra susiję su socialiniu statusu. Kuo turtingesnis esate, tuo daugiau auskarų turite.

Pavyzdžiui, senovės Indijoje auskarų vėrimas dažnai vykdavo didelėse brangiose šventėse, kur šeimininkas sumokėdavo kam nors, kad ateitų ir pradurti jų vaikų ar anūkų ausis, taip suteikdamas jiems daugiau statuso. Papuošalo medžiaga taip pat dažnai darė didelį skirtumą. Nešioti auskarus iš brangiųjų metalų, tokių kaip auksas, aiškiai rodė, kad esate geriau pasiturintis nei tie, kurie nešiojo ragus ar kaulą.

Kai kuriose Indijos dalyse žmonės vis dar naudoja didelius ir gražius auskarų papuošalus kaip statuso simbolį. Tai ypač pasakytina apie nosies auskarus, kuriuos turi nemažas skaičius moterų Indijoje. Be to, Indijoje sakoma, kad kairiosios šnervės vėrimas padeda sumažinti menstruacijų skausmus!

Vergų prekyba ir auskarai

Tai, kaip auskarai vaidino vaidmenį transatlantinėje vergų prekyboje, yra pavyzdys, kaip auskarai darė jus mažiau patrauklius, o ne pagerino jūsų fizinę išvaizdą. Vergų prekybos metu moterys dažnai buvo parduodamos seksualiniams tikslams, o tai reiškė, kad moters išvaizda buvo labai svarbi.

Moterys sukūrė technikas, kaip išvengti išnaudojimo. Taigi jos ženkliai deformuodavo savo išvaizdą prasiverdamos apatinę lūpą ir galiausiai įsidėdamos lėkštės pavidalo objektą, vadinamą pelele. Be to, jų priekiniai dantys dažnai buvo išraunami, kad būtų vietos didesnei pelelei, kai jų auskaras buvo tempiamas. Išėmus pelele, apatinė lūpa kabodavo kaip plonas odinis žiedas po smakru, sąmoningai darant moteris mažiau patrauklias.

Kai ausų auskarai buvo nemadingi

Buvo laikas, kai ausų auskarai beveik visiškai išnyko iš žemėlapio kelis šimtus metų. Nuo maždaug 6 iki 16 amžiaus ausys turėjo būti uždengtos arba plaukais, arba drabužiais. Nėra praktiška nešioti auskarus, kai plaukai ar drabužiai liečiasi su jais. Todėl ausų auskarai kuriam laikui Europoje išnyko iš mados, bent jau moterims. Tuo metu auskarus paprastai nešiojo žemiausios visuomenės klasės: vergai ir sekso darbuotojai.

Tačiau vyrams auskarai vienu metu buvo labai madingi. Trumpai prieš tai, kai auskarai vėl grįžo į madą moterims, buvo laikotarpis, kai daugiau vyrų nei moterų turėjo skyles ausyse. 16 amžiuje keli žymūs asmenys nešiojo auskarą (tik vienoje ausyje). Tarp jų buvo Šekspyras, Anglijos karalius ir kitos svarbios figūros. Tačiau ši tendencija buvo palyginti trumpalaikė.

Populiarumo augimas

Po Antrojo pasaulinio karo auskarai vėl pradėjo tapti dažnesni Vakarų kultūroje. Subkultūros, tokios kaip pankų judėjimas ir vyrų gėjų subkultūra, nešiojo auskarus, norėdami išsiskirti. Tada ši tendencija greitai išplito į pagrindinę srovę.

Šiais laikais turėti auskarą yra beveik dažniau nei neturėti. Auskarai priklauso nuo kintančių tendencijų: kas madinga šiandien, gali būti ar nebūti madinga vėl. Kas žino, kokios auskarų tendencijos atsiras ateityje?

Blog Thumbnail
N/A2
Visa
Mastercard
PayPal
Google Pay™️
Apple Pay
American Express (AMEX)
DHL Express
FedEx Express
Lietuvos Pastas
Postnord

*14k aukso papuošalai nėra įtraukti į dabartinę akciją.

2.0.2